Vzdělávací program

Děti se vzdělávají podle školního vzdělávacího programu s názvem "S písničkou za poznáváním světa". Získávají potřebné vědomosti a dovednosti, rozvíjejí své schopnosti uskutečňováním vzdělávací nabídky v jednotlivých integrovaných blocích:

1. integrovaný blok: KDO JSEM A KDE ŽIJI

Moji kamarádi

Místo, kde žiji

2.integrovaný blok: PODZIM KLEPE NA VRÁTKA

Loučím se s létem a jeho přírodou

Podzimníčku, pojď mezi nás

Máme rádi zvířata

3.integrovaný blok: ADVENTNÍ ČAS

Mikuláš, přinesl nám zimní čas

Vánoce už voní

4.integrovaný blok: ZIMA JE, ZIMA JE, KAŽDÝ SE RADUJE

Zimní radovánky

Moje tělo, moje zdraví

Haló karnevale, pojďte dále

Z pohádky do pohádky

5.integrovaný blok: VÍTÁME JARO

Sluníčko, zahřej nás maličko

Jarní zahrada

Velikonoční svátky

6.integrovaný blok: ŽIVOT KOLEM NÁS

Už půjdu do školy

Já a moje rodina

Už vím, jak se mám chovat

7.integrovaný blok: JE NÁM DOBŘE NA ZEMI

Cestujeme po planetě

Už jde léto

Hlavní vzdělávací nabídka je na naší škole doplněna programy, které jsou zaměřeny k rozvoji určitých znalostí, dovedností, chování a zdravotní prevenci.
Programy:
„Preventivní program“  a „Program enviromentální výchovy a vzdělávání“  je určen pro děti všech tříd.

O „Motýlku”

Program pěveckého souboru „Motýlek“ vychází ze Školního vzdělávacího programu naší školy „S písničkou za poznáváním světa“. Jeho cílem je rozvíjení pěveckých a pohybových dovedností u dětí s výrazným nadáním a dále podporovat sebevědomí dětí a společenské návyky při veřejných vystoupeních. V nabídce jsou pěvecké, instrumentální, poslechové a hudebně pohybové činnosti. Každý rok si děti osvojí blok písní zaměřených na vybrané téma(zvířátka, pohádky, hudební nástroje,…).
Soubor se zúčastňuje kulturního dění ve městě, vystupuje jako host na koncertě ZUŠ J.Pravečka v Lanškrouně, při setkáních s důchodci, vernisážích a pod. Vystupoval v polském Dzierzoniowe na Festivalu dětské písničky. Na veřejných vystoupeních se děti ze souboru prezentují v jednotném červeném oblečení se symbolem motýlka. Soubor je určen pro děti 4-6 leté, naplňován je do počtu maximálně 30 dětí. Jedná se o pravidelný týdenní program v období od října do května. Probíhá v úterý dopoledne pod vedením Mgr. Kristiny Popelářové, DiS. a Stanislavy Petirové (pracovnice naší školy).